21. 10. 2018.

Golom prednosti do pete pobjede i slavlja

MRK UMAG – Muški rukometni klub u Umag se vratio s petom pobjedom čime si je osigurao čvrsto tlo pod nogama za nastavak sezone. Napeta i zanimljiva, nadasve borbena utakmica u Rudama kod Samobora u kojoj je domaćin sve do 47. minute pratio i pokušavao sustići rezultat. Igrači Umaga postavili su ljestvicu taman toliko visoko koliko je situacija zahtijevala i Rudari ju nisu uspjeli preskočiti. Tomislav Bošnjak u posljednjoj je minuti pogodio za 27:28 i velikom umaškom slavlju u svlačionici nije bilo kraja. Od domaćih igrača istaknuo se trojac Žitković-Skendrović-Tojčić od čega je prvi obranio deset lopti (33%), a druga dvojica kombinirano su postigla čak 20 pogodaka. Kod Umaga je, uz spomenutog Bošnjaka, sjajan bio i Josip Maršan sa sedam te Tomislav Severec sa šest golova, a veliki doprinos pobjedi dao je i učinkoviti peterostruki strijelac Marin Sinčić.